Czym jest system CMS?

Jest to System Zarządzania Treścią, skrót zaczerpnięty jest z języka angielskiego. Do najbardziej popularnych i najczęściej używanych systemów tego typu należą WordPress, Joomla czy Mambo. Są to systemy, dzięki którym możemy w sposób prosty stworzyć własną stronę internetową. Możemy dzięki nim zarządzać stroną. Systemy CMS działają na zasadzie kreatorów – mają one więcej opcji edytowania, dlatego też dzięki ich użyciu możemy wykonać bardzo oryginalną stronę. W przypadku użycia systemów CMS mamy wiele możliwości dzięki dostępnym gotowym skryptom oraz aplikacjom. To daje nam więcej pola do różnorodnego tworzenia. Jednak przed zainstalowaniem jednego z dostępnych systemów, musimy mieć bazę danych. Dzięki wybranej bazie danych będziemy bowiem mogli odpowiednio dostosować i dopasować projekt strony do oczekiwań naszych czy klienta. System CMS więc pozwala nam na stworzenie idealnej dla nas strony. Jednak tworzenie stron www Wrocław zwykle powierza się fachowcom – do tego bowiem często potrzebna jest znajomość języka HTML i PHP. W takim przypadku musimy się zwrócić do znanego nam informatyka, by za niewielką opłatą wykonał nam dobrą stronę.

Domena

Jest to jeden z najważniejszych kroków w tworzeniu strony internetowej. Domenę stanowi całą nazwę strony, czyli na przykład www.strona.pl – jest to domena. Istnieją rozszerzenia domen oraz subdomeny. Są one dzielone na różne kategorie. Każda firma ma swoją własną i unikatową domenę. Domena prowadzi tylko do jednej strony internetowej.

Rozszerzenia – są to końcówki domen – www.strona.pl – tym właśnie jest rozszerzenie domeny. Mogą one być różne ze względu na kraj (.pl – Polska, .uk – Wielka Brytania, .de – Niemcy) lub kategorię (.com – komercyjna, .edu – edukacyjna czy .info – informacyjna). Warto znać typy rozszerzeń przy tworzeniu swojej strony.

Subdomeny – mają one tę samą konstrukcję co zwykła domena, jednak zawsze posiada ona dodatek – www.strona.pl jest zwykłą domeną, natomiast www.info.strona.pl będzie odpowiednim adresem do konkretnego działu na stronie.

Poziomy domen – domeny najwyższego poziomu to .pl czy .uk, domeny niższego poziomu – czyli subdomeny – i domeny poniżej trzeciego poziomu.
Jaka powinna być odpowiednia domena? – przede wszystkim musi być ona zwięzła i krótka. Dzięki temu bowiem, nazwa strony zostanie o wiele szybciej zapamiętana. Często bywa tak, że właściciele wielu firm dopasowują nazwę strony do specyfiki swojej firmy.

Hosting

Hosting to inaczej miejsce na dysku, na którym zapisana jest nasza strona. Firmy hostingowe gwarantują nam możliwość przechowywania ważnych danych oraz informacji z naszej strony. Firma taka zaopatrzy nas w najlepszej klasy sprzęt, żeby strona była sprawna przez cały czas bez przerw i awarii. Dodatkowo, w przypadku posiadania takiego sprzętu musimy pamiętać o sprzyjających warunkach. Pomieszczenie, w którym znajduje się dysk twardy musi być wentylowane, by urządzenie mogło sprawnie pracować zapewniając tym samym wszystkim użytkownikom strony swobodny i nieprzerwany dostęp do strony.

Polecane:

thumbnail
hover

Słowa Mają Moc — plakaty motywacyjne

Słowa Mają Moc — plakaty motywacyjne, to dynamicznie rozwijający się sklep internetowy, który doskonale rozumie, jak ważną rolę od...

thumbnail
hover

FENIX ENERGY Wiesław Gwizdała

FENIX ENERGY Wiesław Gwizdała jest cenioną firmą, która zajmuje się kompleksowymi rozwiązaniami z zakresu odnawialnych źródeł ener...

thumbnail
hover

WILLA FLORA Mariusz Sobczak

Willa Flora to doskonałe miejsce na komfortowy i przystępny cenowo nocleg w Krynicy-Zdroju. Zlokalizowana w świetnej okolicy, oferuje wie...