Tokarki z rynku wtórnego

Do obróbki zewnętrznej jaki i wewnętrznej powierzchni, warto zaopatrzyć się w asortyment dystrybutorów oferujących używane tokarki na sprzedaż. W tych tokarkach można wyszczególnić ruch obrotowy, na który składa się ruch główny wykonywany przez przedmiot obrabiany oraz ruch posuwowy narzędzia skrawającego. Wśród urządzeń przeznaczonych do toczenia istnieje kilka rodzajów tokarek, które są wykorzystywane do obróbki przedmiotów o rozlicznych rozmiarach i kształtach. Używane tokarki na sprzedaż są najlepszym rozwiązaniem dla świeżo otwartych zakładów, gdyż ich cena jest nieporównywalnie niższa w porównaniu z nowymi urządzeniami, a jakość wykonywanej pracy jest taka sama.

Tokarka kłowa

Najpowszechniejszym rodzajem tokarki jest tokarka kłowa, która posiada tak zwany konik. Ten typ urządzenia stosowany jest do obrabiania długich przedmiotów, wymagających dodatkowo podparcie kłem.

Więcej informacji na temat takiej tokarki znajdziecie na tej stronie >>> https://www.exapro.pl/metal-maszyny-do-obrobki-metalu-tokarki-klowe-c327.

Kolejnym, równie popularnym rodzajem tokarek używanej w przemyśle jest tokarka uchwytowa. W swoim wyposażeniu nie posiada wspominanego już konika. Przeznaczeniem tego rodzaju tokarek jest obrabianie krótkich przedmiotów takich jak tuleje czy też tarcze. Przedmioty poddawane obróbce są mocowane w uchwycie wrzeciona. Przedmioty obrabiane muszą mieć średnicę zewnętrzną, która nie przekracza 630 milimetrów. Innym, równie popularnym rodzajem tych urządzeń są tokarki rewolwerowe. Ich nazwa nawiązuje do głowicy rewolwerowej, która wyposażona jest we wszystkie potrzebne narzędzia przeznaczone do obróbki skrawaniem. Po zakończeniu pracy narzędzia należy obrócić głowicę, by móc rozpocząć pracę następnego narzędzia zamocowanego w tokarce.

Używana tokarka kłowa
Wspominając o tego tokarkach warto wspomnieć, iż używane tokarki na sprzedaż, w gronie których bez trudu można znaleźć tokarki rewolwerowe mają one zbliżoną budowę do tokarki kłowej. Jednyną różnicą jest fakt, że nie posiadają konika lecz suport wzdłużny wyposażony w głowicę rewolwerową. Następną odmianą tokarek dostępną na rynku są tak zwane tokarki tarczowe, które wyposażone są w poziomą tarczę. Na tej tarczy umieszcza się przedmiot, który zostanie poddany obróbce skrawaniem.

Średnica obrabianego przedmiotu musi wynosić 630 milimetrów, a maksymalna średnica jaką może mieć przedmiot to 4000 milimetrów. sprzęt tego rodzaju można już zaliczyć do grupy tokarek ciężkich. Mniej popularnym w sprzedaży jest typ tokarki karuzelowej. Przedmiot obrabiany umieszcza się na poziomym stole, który został osadzony na wrzecionie o osi pionowej.

Na tokarce karuzelowej można przeprowadzać obróbkę przedmiotów, których masa sięga nawet 220 ton, a średnica może sięgać nawet 24 metrów. Do grupy tokarek zaliczana jest również zataczarka przeznaczona do wykonywania skomplikowanych czynności poprzez zastosowanie noży kształtowych. Urządzenie to jest pomocne przy zataczaniu krzywek oraz wałów o mniej regularnych kształtach. Znając wszystkie te rodzaje tokarek należy dobrać taką, aby spełniała wymogi warsztatu pod kątem rozmiarów i ciężaru obrabianego przedmiotu, kształtu, średnicy oraz szybkości skrawania, a przede wszystkim kosztów użytkowania przez warsztat.

Załączniki

Polecane:

thumbnail
hover

Rower miejski w dzisiejszych czasach

Dziś, zwłaszcza w większych miastach, możemy zauważyć, ż moda na rowery miejskie wciąż panuje. Warto wiedzieć, że ten typ roweru ...

thumbnail
hover

Akcesoria do urządzeń spawalniczych i ich...

Urządzenia spawalnicze zupełnie zrewolucjonizowały światowy rynek przemysłowy. Pozwoliły osiągnąć to, co jeszcze kilkanaście dekad...

thumbnail
hover

Narzędzia ułatwiające pracę przy content marketingu

Jak powszechnie wiadomo content marketing jest pewnego rodzaju nowoczesną odsłoną marketingu tradycyjnego. Nowoczesne budowanie marki i n...