Wybór elektronarzędzi Bosch – przyglądamy się najdroższym urządzeniom

Bosch to niemiecka marka, która pod swoim szyldem sprzedaje setki tysięcy produktów każdego roku. Obecnie firma koncentruje się na motoryzacji oraz przemyśle – jest znaczącym producentem podzespołów dla wielu modeli samochodowych oraz producentem elektronarzędzi. Ciekawostką niech będzie to, że Bosch na całym świecie posiada już ponad trzynaście tysięcy miejsc, w których profesjonalnie może być serwisowany sprzęt tej marki. Wysokie zatrudnienie oraz gigantyczny przychód czynią z firmy Bosch jedną z największych firm przemysłowych w Europie oraz na świecie.

W Polsce Bosch oficjalnie funkcjonuje od 23 lat, co czyni go jedną z pierwszych tak wielkich marek prowadzących ekspansję na naszym rynku po upadku w tej części Europy komunizmu. Jak wspomnieliśmy powyżej Bosch to jeden z czołowych dostawców elektronarzędzi, możemy wyróżnić między innymi piły, szlifierki, wiertarki, młoty, zakrętarki, odkurzacze…Przyjrzyjmy się temu co znajduje się na rynku – dziś wykonujemy przegląd najdroższych sprzętów oferowanych przez niemiecką markę Bosch.

Młot wyburzeniowy Bosch – 4200 złotych

Na początek zajmiemy się prawdziwym monstrum. Młot marki Bosch przeznaczony jest do wyburzeń. Świetnie radzi sobie z betonem, granitem oraz różnego rodzaju kamieniem. Jak twierdzi producent oferowany młot jest w stanie w ciągu jednego dnia pracy przerobić aż 13 ton twardego materiału. Silnik oferuje stosunkowo wysoką mocy – 1750 W, zaś pojedynczy udar daje energię ponad 40 dżuli. Jak w wielu innych elektronarzędziach Bosch, także i tym młocie zastosowano system kontroli wibracji, który znacząco wpływa na poprawę komfortu pracy, dzięki czemu pracownik nie odczuwa takiego zmęczenia oraz bólu w rękach. Zastosowany został także mechanizm, który zapobiega przypadkowemu wyłączeniu urządzenia podczas pracy. Młot jest łatwy w transporcie. Waży tylko niecałe siedemnaście kilogramów i mieście się do każdego bagażnika – łączna długość nie przekracza 80 centymetrów.

Młot wyburzeniowy

Wkrętarka Bosch – 2500 złotych

To prawdziwy twardziel wśród zakrętarek. Przeciętna cena sprzętu tego rodzaju to około 500-800 złotych. W tym wypadku testujemy urządzenia aż 3-krotnie droższe. Czy rzeczywiście warto wydać aż tyle pieniędzy na zakrętarkę? Sprawdźmy, co oferuje nam Bosch tym razem. Ta wkrętarka to najmocniejszy sprzęt na rynku. Klucz udarowy o mocy 18V. Zakrętarka radzi sobie zarówno z drewnem, blachą, grubszym metalem jak i betonem. Dla przeciętnej osoby takie zastosowanie może być czymś naprawdę z górnej półki, dlatego też tego rodzaju elektronarzędzia częściej znajdują się tylko u profesjonalistów. Zakrętarka jest bardzo wytrzymała i mocna – upadek z kilku metrów nie powinien jej uszkodzić. Dzieje się to jednak wyjątkowo rzadko, gdyż świetna budowa oraz niewielka waga pozwalają na mocny, pewny uchwyt podczas remontu, budowy czy montażu. Nowoczesne akumulatory, które zostały zastosowane we wkrętarce przyczyniają się do zwiększenia długości jej życia – skutecznie odprowadzają temperaturę na zewnątrz urządzenia.

Zakrętarka Bosch

Szlifierka Bosch – 1450 złotych

Elektronarzędzia, a przede wszystkim szlifierki powinny być wygodne w użytkowaniu. Tam, gdzie liczy się precyzja liczy się każde drganie i niezgrabność. Na szczęście Bosch stawia na świetne warunki pracy i oferuje użytkownikom sprzęt, który znacząco redukuje liczbę wibracji oraz zapobiega wyślizgnięciu się sprzętu z rąk. Ta szlifierka wyposażona została w bardzo pojemny akumulator o pojemności aż 4Ah oraz napięciu 18V (akumulator litowo-jonowy) co pozwala na dodatkowo wystarczająco długą pracę, aby wykonać wszystkie zadania bez dodatkowego ładowania. Na szczęście w przypadku rozładowania moduł szybkiego uzupełniania baterii pozwala na powrót do pracy już po 40 minutach z 60% maksymalnej mocy. Waga szlifierki to tylko 1900 gram, natomiast maksymalna średnica tarcz to 12,5 centymetra. Takie parametry mówią same za siebie – szlifierka Bosch należy do najlepszych na rynku.

Szlifierka Bosch

Młot akumulatorowy Bosch – 3000 złotych

Sprzęt posiłkujący się akumulatorem jest coraz popularniejszy. Wzrost wydajności baterii oraz coraz większe pojęcie na temat ekologiczności stosowania akumulatorów przekłada się na częstsze wykorzystywanie tego rozwiązania zamiast kabli. Wpływ na tego rodzaju rozwiązanie ma także bezpieczeństwo, w końcu plączące się kable podczas prac remontowo-budowlanych mogą tylko zagrozić. Młot akumulatorowy Bosch posiada napięcie o wysokości 36V i podobnie jak omawiana uprzednio szlifierka pojemności czterech amperogodzin. Energia zastosowanego udaru to nieco ponad 3 dżule co pozwala na szybkie wykonanie dziur nawet w twardych ścianach. Młot jest w stanie wykonać dziurę w betonie o średnicy nie przekraczającej 3 centymetry, natomiast w stali dziura może mieć maksymalną średnicę 13 milimetrów. Podobnie jak w innych elektronarzędziach Bosch, także i tutaj zastosowano system redukujący wibracje oraz zarządzający ciepłem. Nasz sprzęt może zatem dłużej pracować w optymalnych warunkach, nie ryzykując niepotrzebnego uszkodzenia.

Młot udarowy

Sprzęt marki Bosch wymaga większego nakładu pieniędzy, jest jednak wart swojej ceny, zaś parametry mówią same za siebie – z Boschem można efektywnie pracować.

Foto: bosch-press.com

Załączniki

Related Post

thumbnail
hover

Rower miejski w dzisiejszych czasach

Dziś, zwłaszcza w większych miastach, możemy zauważyć, ż moda na rowery miejskie wciąż panuje. Warto wiedzieć, że ten typ roweru ...

thumbnail
hover

Akcesoria do urządzeń spawalniczych i ich...

Urządzenia spawalnicze zupełnie zrewolucjonizowały światowy rynek przemysłowy. Pozwoliły osiągnąć to, co jeszcze kilkanaście dekad...

thumbnail
hover

Tokarki z rynku wtórnego

Do obróbki zewnętrznej jaki i wewnętrznej powierzchni, warto zaopatrzyć się w asortyment dystrybutorów oferujących używane tokarki n...